ZUT w Eterze 19.04.2021 11:46

Popularnonaukowy projekt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie polegający na ciekawych wywiadach z naukowcami z naszej Uczelni. Wydział Ekonomiczny zaangażował się w tą inicjatywę. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z dr Arkadiuszem Malkowskim z Katedry Analizy Systemowej i Marketingu.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, ZUT

tSp1m onnsgohsordzi.eiedl

#ZUTwEterze

Czy czeka nas poważny kryzys ekonomiczny?

Od ponad roku żyjemy zdalnie, z dystansem względem siebie i względem świata. Próbujemy w naszych głowach układać różne scenariusze.

O tym jak będzie wyglądała gospodarka, która decyduje o jakości naszego życia w drugim odcinku „ZUT w Eterze” opowiada dr Arkadiusz Malkowski z

Wydział Ekonomiczny ZUT

Nie mamy pewności, jaki będzie świat po zakończeniu pandemii. Będzie inny, pełen nowych możliwości, tak jak po każdym kataklizmie czy wojnie – mówi dr Arkadiusz Malkowski.

Nasza krajowa gospodarka zareagowała na pandemię i wbrew temu, co się powszechnie twierdzi nie jest tak dobrze, szczególnie w poszczególnych branżach. Jako Wydział Ekonomiczny ściśle współpracujemy z Północną Izbą Gospodarczą w Szczecinie. Razem dostrzegamy problemy przedsiębiorców, którzy musieli bardzo szybko się przebranżowić – dodaje.

Według dr Malkowskiego wszystkie symulacje ekonomiczne pokazują, że najbardziej rozwijającym się rynkiem w Polsce, będzie rynek e -commerce.

Niepokoi mnie to, ponieważ pamiętam o „bańce internetowej” w Stanach Zjednoczonych, która spowodowała pierwszy, poważny kryzys ekonomiczny w XXI wieku – mówi dr Malkowski.

Jak będzie?

Posłuchajcie: www.youtube.com/watch