OSIĄGNIĘCIA STUDENTÓW

11.05.2018 r. Kolejna edycja BANRISK Liga Akademicka z udziałem studentów naszego Wydziału

 

W bieżącym roku akademickim licząca 5 osób drużyna w składzie: Alicja Adamczyk, Karolina Boryń, Zuzanna Nyszkiewicz, Joanna Radawiec, Klaudia Sobierańska, reprezentująca SKNR „FIFO”, nad którym opiekę sprawuje dr Marzena Rydzewska-Włodarczyk, brała udział w pięciomiesięcznych zmaganiach w ramach tegorocznej edycji konkursu BANRISK Liga Akademicka. 
Szczegóły ->

   

W dniach 4-5 kwietnia 2017 roku brali udział w XVI Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej Adeptów Rachunkowości OSKAR 2017.

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości „FIFO" - Kamila Gerula, Katarzyna Malinowska, Alicja Adamczyk i Zuzanna Nyszkiewicz - 

Organizatorem Konferencji było Koło Naukowe Rachunkowości działające na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kamila Gerula oraz Katarzyna Malinowska zajęły I miejsce w konkursie na najlepszy referat wygłoszony podczas konferencji.

 (format:  jpg, rozmiar:  92 KB)

2.06.2016 r. Artykuł Studentek SKNR „FIFO” opublikowany w branżowym czasopiśmie

Nagrodzony na XV Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Adeptów Rachunkowości OSKAR 2016, która odbyła się 26–27 kwietnia 2016 roku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu  artykuł Studentek SKNR „FIFO” został opublikowany w branżowym czasopiśmie firmy audytorskiej BDO. Gratulujemy.

Artykuł nt. Potrzeby informacyjne a uproszczenia w rachunkowości organizacji pozarządowych – wyniki badań 

Autor: Malwina Mieczkowska, Agnieszka Landowska

Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości „FIFO”

Opiekun: dr Marzena Rydzewska-Włodarczyk

23.04.2015 r. w klubie Bankowca w Warszawie zakończył się Konkurs BANRISKA LIGA AKADEMICKA – Warszawa 2014/2015

Było to kilkumiesięczne szkolenie o charakterze zawodowym dla studentów kierunków ekonomicznych, w którym była wykorzystywana gra symulacyjna z zakresu zarządzania finansowego bankiem BANRISK – the Stanford Game. Jednym z 16 zespołów był MBM BANK, który tworzyły Studentki Naszego Wydziału w składzie:

 • Agnieszka Bielec
 • Ilona Żelazowska
 • Monika Sapa
 • Paula Cisek
 • Wioleta Smal

MBM Bank brał udział w rywalizacji 16 Zespołów z 13 Uczelni w Polsce zajmując w generalnej klasyfikacji bardzo wysokie 4 miejsce.  

Szczegóły dotyczące gry i wyników gry na stronie konkursu BANRISK LIGA AKADEMICKA http://szkola-ryzyka.pl/artykuly.php?id=54

25.03.2015r. Absolwenic Wydziału w Złotej Księdze Absolwentów ZUT w Szczecinie

Absolwenci na naszego Wydziału, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2013/2014, Pani Małgorzata Olędzka (studia II stopnia kierunek ekonomia) i Pan Rafał Lipiński (studia I stopnia kierunek ekonomia) zostali wpisani do Złotej Księgi Absolwentów ZUT w Szczecinie. Wyróżnienia przyznano na wniosek rad wydziałów 16. absolwentom Uczelni. 

11.12.2014r. Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe

p. Barbara Agnieszka Fiuk, otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe na rok akademicki 2014/2015.  

05.06.2014 Studenci Naszego Wydziału zajęli I miejsce w Konkursie BANRISK – Liga Akademicka 2013/2014.

Konkurs BANRISK – Liga Akademicka to szkolenie o charakterze zawodowym dla studentów kierunków ekonomicznych, w warunkach rywalizacji konkursowej, z wykorzystaniem gry symulacyjnej z zakresu zarządzania finansowego bankiem Banrisk – The Stanford Game. Gra została opracowana na Uniwersytecie Stanford w USA. Organizatorem Konkursu był Warszawski Instytut Bankowości.

W bieżącym roku akademickim w Konkursie udział wzięło 17 drużyn z całej Polski. Konkurs trwał od grudnia 2013 r. i był prowadzony w podziale na 3 Ligi Akademickie. W Lidze Zachód prowadzonej w Poznaniu wzięły udział aż dwie drużyny z Naszego Wydziału. Drużyna ZUT-EKON  Bank w składzie: Martyna Kuk, Natalia Głowacka, Monika Ratajczak, Rafał Nadolski i Mateusz Żywicki (Lider) wygrała rywalizację i zajęła I miejsce.

Link do strony Konkursu https://www.facebook.com/BanriskLigaAkademicka

15-16.05.2014 r. SKN Analizy Gospodarczej i  Innowacji w  XIX  Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych

Członkowie naszego SKN Analizy Gospodarczej i  Innowacji, działającego przy Katedrze Ekonomii, którego opiekunem naukowym jest dr hab.inż. Irena łącka,   aktywnie uczestniczyli w  XIX  Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych organizowanych przez Uniwersytet  Przyrodniczy we Wrocławiu w dniach 15-16.05.2014 r. Nasze koło było reprezentowane przez dwa zespoły.

Pierwszy zespół reprezentowany przez Aleksandrę Aleksandrowicz i Aleksandrę Romaszkiewicz wygłosił referat w sekcji popularnonaukowej pt. „Gotowość  do podejmowania działalności gospodarczej po studiach – wnioski z badań wśród studentów ZUT  w Szczecinie, za który przyznano   I  miejsce.

Drugi zespół reprezentowany przez Katarzynę Luptowską i Klaudię Chojnacką  wygłosił swój referat w sekcji popularnonaukowej  pt „Wyższe studia i znajomość kilku języków już nie wystarczają  - wysoka fala bezrobocia wśród  młodych w Unii Europejskiej. 15-16.05.2014 r. Członkowie SKN Inwestor, działającego przy  Katedrze Ekonomii aktywnie uczestniczyli w XIX Międzynarodowej  Konferencji Studenckich Kół Naukowych we Wrocławiu (15-16.05.2014 r.).

Członkowie SKN Inwestor, działającego przy  Katedrze Ekonomii aktywnie uczestniczyli w XIX Międzynarodowej  Konferencji Studenckich Kół Naukowych we Wrocławiu (15-16.05.2014 r.).

 • W sekcji ekonomicznej za referat "Wykształcenie a poziom bezrobocia - mity i fakty na przykładzie powiatu świdwińskiego" pan Karol Marczak zajął I miejsce.
 • W sekcji popularnonaukowej swój referat wygłosił Konrad Socik pt. "Inwestowanie w instrumenty giełdowe Forex, gra w Poker online oznaka rozsądku czy uzależnienia?"

01.04.2014r.  Jednym z ambasadorów została studentka naszego Wydziału Agnieszka Łempicka

 Metro Services PL Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie w procesie rekrutacji przeprowadzonej w styczniu 2014 r. wyłoniło uczestników Programu Ambasadorskiego. Jednym z ambasadorów została studentka naszego Wydziału Agnieszka Łempicka - studia II stopnia na kierunku Ekonomia, członek Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości „FIFO”.

Pozostali Ambasadorzy Programu:

 • Łukasz Chojnowski – student III roku I stopnia kierunku Finanse i rachunkowość na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, Prezes Koła Naukowego Rachunkowości „Storno”.
 • Patrycja Begier – studentka III roku I stopnia kierunku Finanse i rachunkowość na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, Wiceprezes Koła Naukowego Rachunkowości „Storno”. 

Metro Services PL jest profesjonalnym centrum księgowym, zapewniającym najwyższej jakości obsługę finansowo-księgową wewnętrznych klientów koncernu. Metro Services PL zlokalizowane przy ul. Ku Słońcu 67 (Centrum handlowe Ster) rozpoczęło działalność na początku roku 2012. Organizacja dynamicznie się rozwija i będzie sukcesywnie zwiększać zatrudnienie w kolejnych latach działalności. 

Program Ambasadorski oparty jest na ścisłej współpracy pomiędzy Metro Services PL a środowiskiem studenckim. 

Misją Ambasadora jest przede wszystkim:

 • reprezentowanie firmy na swojej uczelni,
 • współpraca z Władzami Uczelni, Biurem Karier, organizacjami studenckimi oraz studentami,
 • przekazywanie aktualnych informacji odnośnie organizowanych wydarzeń akademickich z udziałem Metro Services,
 • promowanie działań Metro Services PL,
 • współpraca podczas organizacji targów pracy, spotkań, gościnnych wykładów itp.

 Zapraszamy Studentów do współpracy z Ambasadorem. 

20.12.2013r. Studentki Wydziału Ekonomicznego Małgorzata Leszczyńska i Karolina Metynowska otrzymały stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akad. 2013/2014.  

14.11.2013r. Pan Łukasz Murat-Kryszan Student naszego Wydziału został zastępcą przewodniczącego Komisji Młodzieżowej Federacji Stowarzyszeń Naukowych NOT w Warszawie.