Wydział Ekonomiczny ZUT w Szczecinie wraz z ZODR w Baszkowicach zaprasza do wzięcia udziału w konferencji oraz szkoleniach "Gospodarka Pasieczna". 28.09.2016 10:38

Szanowni Państwo,

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach wraz z Sekretariatem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają do udziału w szkoleniach oraz konferencji pn. „Gospodarka pasieczna”. Szkolenia odbędą się na terenie naszego województwa następujących terminach:

·         18.10.2016 r. Wałcz,

·         20.10.2016 r. Kamień Pomorski,

·         24.10.2016 r. Szczecin,

·         25.10.2016 r. Darłowo,

·         27.10.2016 r. Przelewice.

Tematyka szkolenia będzie obejmowała między innymi zwalczanie warrozy i zgnilca amerykańskiego, przygotowania rodzin pszczelich do zimy oraz sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich. Konferencja odbędzie się 22 października i poruszy zagadnienia dotyczące min. Zagrożeń dla  pszczół płynących ze skażenia środowiska, wykorzystania produktów pszczelich w profilaktyce i leczeniu, zwalczania warrozy metodami ekologicznymi przy pomocy kwasu mrówkowego, możliwości wsparcia inwestycyjnego i modernizacji sektora pszczelarskiego              w ramach PROW 2014-2020 oraz wsparcia rynku produktów pszczelich.

Zarówno szkolenia jak i konferencja kierowane są do pszczelarzy oraz osób zawodowo i hobbystycznie zajmujących się prowadzeniem pasiek o różnej skali produkcji z terenu województwa zachodniopomorskiego. Udział w szkoleniu i konferencji jest bezpłatny. Całkowity koszt operacji pokrywa Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Szczegółowych informacji dotyczących szkoleń udziela:  Małgorzata Olszak tel. 94 341 87 36

Szczegółowych informacji dotyczących konferencji udziela: Justyna Jaszczowska tel. 91 479 40 55, 91 479 40 13

Dział Systemów Produkcji Rolnej, Standardów Jakościowych i Doświadczalnictwa