Odżywianie i ruch z głową. Aktywna wiosna z SWFiS. 19.03.2018 11:37

22.03.2018r. godz. 17:00 Seminarium dla studentów ZUT o zdrowym odżywianiu, połączone z ćwiczeniami sportowymi

Przygotowując się do wiosny - zapraszamy wszystkich studentów Uczelni do naszej jednostki (ul. Tenisowa 33) na seminarium, które pozwoli lepiej zadbać o Waszą kondycję. Zajęcia będą podzielone na część teoretyczną i praktyczną.

1. Wykład na temat zdrowego żywienia poprowadzi pani dr inż. Edyta Balejko dietetyk i pracownik Zakładu Podstaw Żywienia Człowieka WNoŻiR ZUT.  Uczestnicy zostaną poddani szczegółowej analizie składu ciała za pomocą nowoczesnej aparatury - bioanalizatora składu ciała.  Analizator z 8 elektrodami pozwoli określić m.in.:

•  zawartość wody całkowitej w organizmie, masę tkanki tłuszczowej w kilogramach, masę mięśni szkieletowych i organów wewnętrznych, wagę wzorcową oraz BMI, procentową zwartość tkanki tłuszczowej, wiek metaboliczny komórek ciała (tempo starzenia się organizmu), kaloryczność zalecanej diety oraz ilość tkanki tłuszczowej / mięśniowej do cotygodniowej kontroli / ilość kalorii do spalenia w trakcie ćwiczeń, obwód talii.

Część teoretyczną zakończy degustacja koktajli, przygotowanych ze świeżych warzyw.

2. Część praktyczną poprowadzi pan mgr Tadeusz Staśkiewicz, pracownik SWFiS ZUT i będą to ćwiczenia z elementami jogi.

Plan seminarium:

16:45 - 17:00 pomiary za pomocą bioanalizatora składu ciała

17:00 - 18:00 wykład

18:00 - 19:00 ćwiczenia sportowe

Zapisy pod nr telefonu 91 449 52 51. Ilość miejsc ograniczona.

Wymagany strój sportowy i zmienne obuwie sportowe.