Europejskiego Raportu Płatności 2016 11.07.2016 09:24

Szanowni Państwo, miło mi poinformować, że wyniki najnowszego badania "Europejskiego Raportu Płatności 2016" przygotowanego przez firmę Intrum Justitia są już dostępne.

Z naszych danych wynika, iż wykładowcy i studenci Państwa uczelni w poprzednich latach korzystali z raportu, dlatego też zachęcam do poinformowania ich o możliwości pobrania najnowszej wersji badania. Raport oczywiście udostępniany jest dla Państwa bezpłatnie.

"Europejski Raport Płatności 2016" odpowiada m.in. na następujące pytania:

- Jak nieterminowe płatności wpływają na rozwój firm i zatrudnienie?

- Jakie są główne powody opóźnionych płatności?

- Jak opóźnienia w płatnościach oddziałują na system gospodarczy?

- Jak polskie przedsiębiorstwa wypadają na tle europejskich firm?

- W których europejskich państwach przedsiębiorcy najdłużej czekają na zapłatę za wykonane usługi?

- W jaki sposób przedsiębiorcy mogą zabezpieczyć się przed nieterminowymi płatnościami?

Dodatkowo raport ten analizuje rzeczywistość biznesową i określa ryzyko, jak również prognozy w następujących kwestiach: czas płatności, utrata płatności i prognozy rozwoju ryzyka oraz dane finansowe.

Raz jeszcze gorąco zachęcam do zapoznania się z wynikami "Europejskiego Raportu Płatności 2016" - aby pobrać raporty wystarczy kliknąć na ikonę poniżej:

obrazek

„Europejski Raport Płatności" jest badaniem przeprowadzanym corocznie przez Intrum Justitia w 29 krajach Europy. W tym roku w badanie zaangażowało się prawie 10 tys. przedsiębiorstw.

Pozdrawiam / Best Regards

Joanna Walczak