Tydzień matematyczny w Zespole Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie przy aktywnym wsparciu Wydziału Ekonomicznego ZUT 22.03.2024 14:15

W dniach od 18 do 22 marca 2024 roku w Zespole Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie odbywał się jak co roku „Tydzień matematyczny”. Pracownicy Wydziału Ekonomicznego aktywnie wsparli to wydarzenie i w pierwszy dzień wiosny wygłosili uczestnikom tego wydarzenia dwa wykłady. Pierwszy wykład, pt. „Algorytmy jak żywe. O algorytmach naśladujących niektóre cechy organizmów żywych” poprowadził dr inż. Henryk Marjak z Katedry Zastosowań Matematyki w Ekonomii, drugi wykład, pt. „Zagrożenia współczesnego systemu bankowego” poprowadził dr Dawid Dawidowicz z Katery Ekonomii, Finansów i Rachunkowości.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała przekazane im informacje i mimo pewnej wiedzy w poruszanych obszarach wraz z nauczycielami nie ukrywała zaskoczenia o nowych faktach w tych zakresie.