Zostań Dawcą Szpiku na ZUT w Szczecinie 22.11.2019 13:00

Dzień dobry!

Na początku grudnia na naszej uczelni odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Bardzo zależy mi na dotarciu do jak najszerszego grona studentów, którzy mogliby się zarejestrować, a co za tym idzie – być może uratować komuś życie! W związku z tym mam prośbę o drobną pomoc, która może przynieść spore efekty. Mam na myśli przesłanie studentom wydziału krótkiej informacji, którą zamieszczam poniżej.

-------------

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że jest chory na nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.
Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku lub przyłącz się jako wolontariusz do organizacji Dnia Dawcy Szpiku na naszej uczelni w ramach projektu studenckiego Helpers’ Generation, która odbędzie się od 2 do 6 grudnia.

Więcej informacji znajdziesz w wydarzeniu na Facebooku „Zostań Dawcą Szpiku na ZUT w Szczecinie”.

Pamiętaj, że z każdym nowym zarejestrowanym potencjalnym Dawcą wzrasta szansa na pokonanie nowotworów krwi!
„To co robisz dla siebie, umiera razem z Tobą, to co robisz dla innych, jest nieśmiertelne.”
I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

---------------

Mam nadzieję, że Szanowna Pani Prodziekan ustosunkuje się do mojej prośby.
NIE MA NIC CENNIEJSZEGO NIŻ ŻYCIE.

Anna Jasienowicz
Lider Studencki Fundacji DKMS, studentka ZUT