Warsztaty „Jak tworzyć produkty i usługi przyjazne seniorom” 27.05.2019 10:28

Północna Izba Gospodarcza wraz z Wydziałem Ekonomicznym ZUT w Szczecinie ramach realizacji projektu Age Friendly Economies z programu Erasmus Plus, którego główną ideą jest wykorzystanie potencjału tzw. srebrnej gospodarki, organizuje warsztaty z udziałem seniorów, przedstawicieli MŚP oraz ekspertów z tego sektora:

„Jak tworzyć produkty i usługi przyjazne seniorom”

Data: 29-30 maj 2019r.
Miejsce: Wydział Ekonomiczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, ul. Żołnierska 47, sala nr 5.
Godzina: 10.00 – 13.30

Cele:

• poszerzenie wiedzy na temat srebrnej gospodarki w Polsce i Europie
  • wykorzystanie potencjału srebrnej gospodarki w regionie
  • aktywizacja seniorów
  • grupowe wypracowanie pomysłów na produkt / usługi przyjazne seniorom
  • przekazanie dobrych praktyk słuchaczom jako potencjalnym odbiorcą oferowanych usług przez przedsiębiorców
  • rozwój innowacyjnego myślenia
  • poszerzenie wiedzy na temat komercjalizacji i pozyskiwania rozwoju dla innowacyjnych produktów

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji sektora tzw. Srebrnej gospodarki, jej perspektyw w kraju i w Europie. Następnie zaproszone firmy podczas kilku minutowej prezentacji zaprezentują profil swojej działalności w oparciu o możliwości, korzyści płynące z tego prężnie rozwijającego się sektora. W kolejnym bloku uczestnicy czyli eksperci, przedsiębiorcy, studenci, oraz seniorzy zostaną podzieleni na grupy warsztatowe, których celem będzie wypracowanie propozycji pomysłów na innowacyjne produkty/usługi, które mogą ułatwić seniorom codzienna egzystencję. Praca w grupach jest moderowana przez osobę prowadzącą. Następnie każda z grup przystępuje do prezentacji wypracowanych propozycji.

Pierwszy dzień kończy się podsumowaniem oraz zapowiedzią dnia kolejnego podczas którego zaproszeni eksperci z dziedziny tworzenia planów komercjalizacji oraz możliwości finansowania innowacyjnych produktów spróbują przekształcić wypracowane propozycje w konkretny plan biznesowy.
Przewidziana jest również indywidualna konsultacja z zaproszonymi firmami i ekspertami.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i współpracy.
Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania – kd@izba.info lub tel.: 790 765 662

po lewej stronie u góry: logo: age friendly economy.eu logo: erasmus plus tekst: warsztaty północnej izby gospodarczej jak tworzyć produkty i usługiprzyjazne seniorom więcej informacji oraz zgłoszenia adres mail: kd@izba.info lub numer telefonu: 790765662