Szkolenie z obsługi bazy danych EMIS dla pracowników Wydziału Ekonomicznego 14.02.2020 12:46

Firma EMIS zaprasza na szkolenie, które odbędzie się 27 lutego 2020 r. o godzinie 10:00 w sali nr 14 - Budynek Wydziału Ekonomicznego przy ul. Żołnierskiej. Szkolenie zostanie przeprowadzone przez pracownika firmy EMIS, która od 2020 r. udostępnia dla  Wydziału Ekonomicznego bazę danych wspomagającą działalność naukową.

Cel szkolenia: Prezentacja serwisu od strony użytkownika, czyli praktyczne aspekty wykorzystania serwisu EMIS – zasoby i funkcjonalności.

Prezentacja zostanie poprowadzona pod hasłem „Jak wspomóc pisanie prac dyplomowych oraz przygotować publikacje naukowe z wykorzystaniem zasobów serwisu EMIS.”

Serwis ekonomiczny EMIS oferuje głębokie i wyczerpujące informacje z ponad 9,000 publikacji dotyczących rynków rozwijających się i obejmuje swoim zasięgiem ponad 120 krajów regionu Europy Centralnej i Wschodniej, Europy Południowo-Wschodniej, Azji, Ameryki Łacińskiej, Afryki, Bliskiego Wschodu. Dla każdego kraju dostępnych jest do ponad kilkuset źródeł informacji w języku obowiązującym oraz w języku angielskim, zawierających wiadomości ekonomiczne, finansowe, polityczne, makroekonomiczne, wiadomości ze spółek, wiadomości sektorowe. Między innymi pełne teksty napływających w trybie ciągłym doniesień agencji informacyjnych, artykułów prasowych, sprawozdania finansowe spółek publicznych i niepublicznych, raporty branżowe, notowania giełdowe, statystyki, analizy dane makroekonomiczne uzyskiwane bezpośrednio z wiodących źródeł informacji krajowych i międzynarodowych.

​---------------------------

dr Błażej Suproń