Studentki trzeciego roku ekonomii 14.10.2024 r. wzięły udział w pierwszej edycji konferencji EduCon 17.10.2024 09:44

"Wiedza stała się towarem, nauka stała się usługą’’ ( Marcin Szala Co – founder Liceum Artes Liberales)

Obszar edukacji i możliwości naszego rozwoju nigdy nie był tak dynamiczny. W dobie rewolucji AI i związanych z nią przemian społecznych młodzi ludzie szukający życiowej drogi stoją przed niełatwym wyzwaniem. Ambicja musi nadążyć za dynamiką naszych czasów.

Czy AI wyprze z rynku znane nam zawody? A może jedynie wspomoże naszą pracę?

Rozwijać karierę w Polsce czy za granicą?

I czy w ogóle warto jest w obecnych czasach studiować?

Nasze studentki trzeciego roku ekonomii 14.10.2024 r. wzięły udział w pierwszej edycji konferencji EduCon zorganizowanej w filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Jako reprezentacja SKN Rachunkowości "FIFO" Karolina Szczubiał i Michalina Wasilewicz miały okazję wysłuchać inspirujących wystąpień i zaciekłych dyskusji na tematy związane ze sztuczną inteligencją i rozwojem osobistym. Była to wspaniała okazja do wymiany i poszerzenia horyzontów. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się m.in: Adam Rudawski – wojewoda zachodniopomorski, Łukasz Dagińśki – założyciel ZbitaSzybka.pl, Kosma Zalewski – przedsiębiorca i inwestor, Martyna Łuszczek – ekspertka AI jedna z 50 najlepszych studentów na świecie wg Student Global Prize, Przemysław Kazaniecki – współwłaściciel ,,Ogrodów Śródmieście’’ i wielu innych szacownych gości.

Konferencje zwieńczył występ Orkiestry Dętej Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Stargardzie i Orkiestry Dętej ,,Szczecińska Trzynastka’’