Serwis ekonomiczny EMIS 21.01.2020 09:39

Wydział w ramach "Zintegrowanego systemu informatycznego wspomagania badań naukowych Wydziału Ekonomicznego (ZSIWBN WEkon)" zakupił dostęp do baz EMIS

Serwis ekonomiczny EMIS oferuje głębokie i wyczerpujące informacje z ponad 9,000 publikacji dotyczących rynków rozwijających się i obejmuje swoim zasięgiem ponad 120 krajów regionu Europy Centralnej i Wschodniej, Europy Południowo-Wschodniej, Azji, Ameryki Łacińskiej, Afryki, Bliskiego Wschodu.

Dla każdego kraju dostępnych jest do ponad kilkuset źródeł informacji w języku obowiązującym oraz w języku angielskim, zawierających wiadomości ekonomiczne, finansowe, polityczne, makroekonomiczne, wiadomości ze spółek, wiadomości sektorowe. Między innymi pełne teksty napływających w trybie ciągłym doniesień agencji informacyjnych, artykułów prasowych, sprawozdania finansowe spółek publicznych i niepublicznych, raporty branżowe, notowania giełdowe, statystyki, analizy dane makroekonomiczne uzyskiwane bezpośrednio z wiodących źródeł informacji krajowych i międzynarodowych.

Dostęp do serwisu z adresów IP ZUTu.

LOGOWANIE DO BAZY DANYCH

1.       Aby skorzystać z bazy EMIS proszę wejść na stronę: www.emis.com

2.       Po wejściu do bazy Korzystanie z niej nie wymaga logowania się poprzez login i hasło. Dopiero w przypadku, gdy chcemy pobrać dane z bazy EMIS, musimy założyć profilu.

Klikamy na „Zaloguj się do Profilu”

Wybieramy „Utwórz profil”