Nowi Dziekani Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie 20.06.2024 13:34

Wydział Ekonomiczny - dr hab. inż. Iwona Bąk, prof. ZUT

Kierownik Katedry Zastosowań Matematyki w Ekonomii na Wydziale Ekonomicznym ZUT w Szczecinie. Profesor Iwona Bąk jest ekspertem w zakresie metod ilościowych, specjalizującym się w analizach dotyczących wykorzystania metod ilościowych w badaniach ekonomicznych, ze szczególnym uwzględnieniem porównań międzynarodowych w obszarze zrównoważonego rozwoju, konkurencyjności gospodarki narodowej i rozwoju regionalnego. Ma doświadczenie w pracy z zaawansowanymi pakietami statystycznymi.

Jest autorką i współautorką prawie trzystu artykułów naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach z listy JCR i MNiSW oraz ponad dwudziestu publikacji dydaktycznych ze statystyki i ekonometrii. Za działalność naukową wielokrotnie wyróżniana była indywidualnymi nagrodami I stopnia Rektora ZUT w Szczecinie. Otrzymała także trzy nagrody dydaktyczne. Posiada praktyczne doświadczenie w realizacji projektów realizowanych na zlecenie instytucji publicznych.

Profesor Bąk to zaangażowany pedagog i oddany opiekun młodzieży, zawsze wysoko oceniany przez studentów. W latach 2016-2020 była prodziekanem ds. studenckich na Wydziale Ekonomicznym ZUT w Szczecinie. Wypromowała ponad stu licencjatów i magistrów (wielu z wyróżnieniem) oraz jednego doktora. Zrecenzowała ponad dwieście prac licencjackich i magisterskich oraz kilka prac doktorskich. Z liczną grupą absolwentów utrzymuje bliskie kontakty i monitoruje ich kariery zawodowe na wielu prestiżowych stanowiskach w kraju i za granicą.

W latach 2020-2022 w ramach Szkoły Orłów prowadziła zajęcia metodą tutoringu indywidualnego, co skutkowało opublikowaniem z podopieczną dwóch artykułów naukowych znajdujących się na liście MNiSW (100 pkt.).

W 2020 roku otrzymała tytuł Wyróżniający się Nauczyciel i Opiekun Młodzieży, nadany przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, która od lat zajmuje się popularyzacją i wsparciem działań na rzecz rozwoju technicznego oraz edukacji technicznej w regionie.

Czynnie uczestniczy w pracach Polskiego Towarzystwa Statystycznego, a od 2019 roku jest członkiem Prezydium Rady Głównej PTS. Ponadto jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Szczecinie. Z zaangażowaniem działa także w Polskim Towarzystwie Gerontologicznym.

Szczegóły w linku poniżej

www.zut.edu.pl/zut-pracownicy/aktualnosci/informacje-biezace/article/nowi-dziekani-zachodniopomorskiego-uniwersytetu-technologicznego-w-szczecinie.html