Aktualności

Nadużycia w bankowości „od zaplecza". Skąd się biorą i jak się bronić? 09.05.2023 16:33

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim wykładzie online Bartosza Wójcickiego, Dyrektora Biura Usług Antyfraudowych BIK pt.: „Nadużycia w bankowości „od zaplecza". Skąd się biorą i jak się bronić?”.

 

Wykład online odbędzie się 10 maja 2023 r. o godz. 11:30 na platformie ClickMeeting.

Temat: Nadużycia w bankowości „od zaplecza". Skąd się biorą i jak się bronić?
Czas trwania wykładu: 60 minut + 10 min sesja pytań
Prowadzący wykład: Bartosz Wójcicki, Product Owner Strumień Antyfraudowy, Biuro Informacji Kredytowej

Tematyka wykładu:

  *   Geneza nadużyć w bankowości
  *   Podstawowe typy nadużyć
  *   Przykłady ataków
  *   Jak się bronić przez atakami - podstawy
  *   Jak banki bronią się przez atakami
  *   Rola BIK w ochronie sektora bankowego.


Prelegent: Bartosz Wójcicki
Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od początku swojej pracy zawodowej związany był z szeroko rozumianym obszarem bezpieczeństwa. Od 2008 r., w sektorze finansowym, w obszarze przeciwdziałania przestępstwom dokonywanym na szkodę banków. Kierował departamentem odpowiedzialnym za zarządzanie ryzkiem operacyjnym, w tym prewencję przestępstw, ryzykiem compliance oraz AML. Posiada doświadczenie związane z ochroną danych osobowych oraz ochroną osób i mienia. Od 2014 r. rozwija portfolio produktów antyfraudowych oferowanych przez Biuro Informacji Kredytowej, mających na celu ochronę sektora finansowego (banki, firmy leasingowe, firmy pożyczkowe) przed wyłudzeniami. Jest współtwórcą Platformy Antyfraudowej BIK.

W wykładzie online można uczestniczyć na dwa sposoby:
1. Rejestrując się indywidualnie, poniżej link rejestracyjny wraz z instrukcją lub
2. Zachęcamy pracowników naukowo-dydaktycznych do udostępnienia w czasie rzeczywistym transmisji online podczas swoich zajęć na ekranie w sali wykładowej. Rejestruje się wykładowca, natomiast studenci oglądają wykład w sali na ekranie.

 


Rejestracji na wykład online można dokonać od razu po otrzymaniu maila, sugerujemy nie później niż 15 min przed rozpoczęciem wykładu:

Aby zarejestrować się na wykład, prosimy o kliknięcie w poniższy link - należy wpisać imię, nazwisko, nazwę uczelni, liczbę studentów na wykładzie (wpisać liczbę w przypadku, gdy wykład jest transmitowany w sali) oraz adres e-mail:

www.nzb.pl/wykład-BIK

Po zarejestrowaniu się otrzymacie Państwo wiadomość e-mail, zawierającą link do wykładu online, która zostanie wysłana na adres e-mail wskazany podczas rejestracji (gdyby nie było maila w skrzynce głównej należy sprawdzić Spam lub inne foldery poczty).
Wykład online ma charakter interaktywny dzięki możliwości zadawania pytań i dzielenia się własnymi opiniami na czacie. Czat będzie moderowany.

CERTYFIKAT: Każdy uczestnik wykładu (zarejestrowany indywidualnie) otrzyma po wykładzie maila z podziękowaniem wraz z linkiem do certyfikatu uczestnictwa (wystawiony na podane podczas rejestracji Imię i Nazwisko).

Serdecznie zapraszam studentów, koła naukowe i wykładowców.

dr Marzena Rydzewska
Koordynator programu NZB