Konferencja studentów i doktorantów DATA ANALYTICS MEETING 20.05.2024 13:25

W dniach 17-18 maja 2024 roku w Politechnice Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii odbyła się Konferencja studentów i doktorantów DATA ANALYTICS MEETING. Organizatorem była Katedra Statystyki i Ekonometrii Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Celem konferencji jest wspieranie rozwoju studentów poprzez stworzenie środowiska sprzyjającego dyskusji nad ich pracami badawczymi, pobudzanie krytycznego myślenia oraz praktykowanie umiejętności publicznego występowania.

Nasz Wydział był reprezentowany przez studentów II roku kierunku Zarządzanie: Martę Gargas i Dawida Napieraja. W czasie pierwszej sesji plenarnej wygłosili oni referat „Taksonomiczna Miara Atrakcyjności Inwestowania dla spółek notowanych na GPW w Warszawie” przygotowany pod opieką naukową dr Agnieszki Sompolskiej-Rzechuły. W drugim dniu konferencji studenci wzięli udział w warsztatach z zakresu informatyki.