W dniu 28.11.2024 roku miało miejsce wydarzenie kończące projekt, pt. "Bezpieczeństwo w bankowości elektronicznej i mobilnej". Projekt był współfinansowany przez Narodowy Bank Polski.
W ramach tego projektu, który trwał od 07.10.2024 roku do 29.11.2024 roku przeprowadziliśmy wykłady dla 8 szkół z województwa zachodniopomorskiego.
Projekt był kierowany do uczniów szkół średnich, a uczestniczyło w nim około 416 osób.
Podczas finału do Szczecina zostali zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach, którzy w uzyskali największą liczbę punktów w teście wiedzy dotyczącym zabezpieczeń w bankowości elektronicznej i mobilnej.
Dzień rozpoczął się od wizyty w Oddziale Narodowego Banku Polskiego w Szczecinie, gdzie uczniowie mieli możliwość aktywnego uczestniczenia w warsztatach z rozpoznawania zabezpieczeń znaków pieniężnych.
Na zdjęciu uczniowie ZS nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach podczas warsztatów w Oddziale NBP w Szczecinie
Autor zdjęcia: Dawid Dawidowicz
Można było nie tylko sprawdzać autentyczność banknotów, ale usłyszeć wiele ciekawostek na ten temat.
Warsztaty w profesjonalny sposób przeprowadziła pani Katarzyna Zwarzany. Mieliśmy także okazję zobaczyć urządzenia do zamiany monet.
Na zdjęciu pani Katarzyna Zwarzany z Oddziału NBP w Szczecinie podczas przekazywania informacji o sposobie działania urządzeń do zamiany monet.
Autor zdjęcia: Dawid Dawidowicz
Banknoty można było prześwietlać, dotykać, a także obserwować w dużym powiększeniu.
Na zdjęciu rozpoznawanie autentyczności banknotów w świetle ultrafioletowym.
Autor zdjęcia: Dawid Dawidowicz
Podczas finału tego projektu ogłoszono także wyniki na najlepszy pomysł na nowe zabezpieczenie w bankowości elektronicznej i mobilnej.
Spośród 172 zgłoszeń, jury konkursowe mogło wybrać tylko jeden, najlepszy pomysł. W konkursie tym najlepszy pomysł na nowe zabezpieczenie w ocenie jury zgłosiła pani Zuzanna Królaczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Szczecinie.
Na zdjęciu zwyciężczyni konkursu pani Zuzanna Królaczyk podczas wręczania nagrody oraz dyplomu przez Dziekan Wydziału Ekonomicznego ZUT w Szczecinie panią dr hab. Iwonę Bąk, prof. ZUT.
Autor zdjęcia: Arkadiusz Malkowski
Na zdjęciu uczestniczy wydarzenia w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecnie.
Autor zdjęcia: Dawid Cyprian
Dziękujemy wszystkim dyrekcjom szkół średnich, które brały udział w projekcie:
I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie
IX Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie
VI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie
Zespół Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach
XI Liceum Ogólnokształcące Z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie
Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach
Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu
W każdej ze szkół po zakończeniu wykładu dotyczącego zasad bezpieczeństwa, które należy przestrzegać przy korzystaniu z bankowości elektronicznej i mobilnej, pierwsza osoba, która najszybciej odpowiedziała prawidłowo na pytanie z wykładu otrzymywała nagrodę w postaci kubka termicznego.
Projekt był realizowany na Wydziale Ekonomicznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Koordynatorem projektu był dr Dawid Dawidowicz z Katedry Ekonomii, Finansów i Rachunkowości, a zespół projektowy tworzyli Prodziekan ds. organizacji i rozwoju. dr hab. Janusz Myszczyszyn, prof. ZUT, dr inż. Wojciech Zbaraszewski oraz dr Arkadiusz Malkowski.
Projekt był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.