STUDENCI Z NASZEGO WYDZIAŁU ZAKWALIFIKOWANI DO KONKURSU BANRISK - LIGA AKADEMICKA 2015/2016 17.11.2015 14:17

Rozpoczęła się kolejna edycja Konkursu BANRISK Liga Akademicka 2015/2016. Do udziału w konkursie został zakwalifikowany zespół z Naszego Wydziału. Już niedługo bo 20.11.2015r. w Poznaniu w siedzibie PTE odbędzie się pierwsza sesja stacjonarna inauguracyjna wraz ze szkoleniem. Kibicujemy zespołowi EXCLUSIVE BANK, który tworzą Studentki: Martyna Dulat (lider), Wioleta Smal, Agata Burzyńska, Daria Stocka, Agata Nowak.

Konkurs BANRISK – Liga Akademicka to szkolenie o charakterze zawodowym dla studentów kierunków ekonomicznych, w warunkach rywalizacji konkursowej, z wykorzystaniem gry symulacyjnej z zakresu zarządzania finansowego bankiem Banrisk – The Stanford Game. Gra została opracowana na Uniwersytecie Stanford w USA, a Warszawski Instytut Bankowości jest jej jedynym w Polsce licencjonowanym użytkownikiem. Organizatorem Konkursu jest WIB. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej NBP. W projekcie udział biorą 5-osobowe zespoły studentów. Tworzą one zarządy wirtualnych banków, które działają w zmieniającym się otoczeniu makroekonomicznym, symulowanym przez program komputerowy. Konkurs wygrywa zespół, którego bank uzyska najwyższą cenę akcji na wirtualnej giełdzie.

W poprzednich edycjach Konkursu BANRISK - LIGA AKADEMICKA uczestniczyły 3 zespoły z Naszego Wydziału. W edycji 2013/2014 Zespół ZUT-EKON Bank w składzie: Martyna Kuk, Natalia Głowacka, Monika Ratajczak, Rafał Nadolski i Mateusz Żywicki (Lider) wygrał rywalizację i zajął I miejsce.

Życzymy powodzenia Zespołowi z Wydziału Ekonomicznego ZUT!

Strona projektu www.szkola-ryzyka.pl