WSPÓŁPRACA Z GOSPODARKĄ – ZAJĘCIA STUDENTÓW KIERUNKU ZARZĄDZANIE W ZARZĄDZIE MORSKICH PORTÓW SZCZECIN i ŚWINOUJŚCIE SA 06.04.2017 10:00

W ramach współpracy pomiędzy Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA a Wydziałem Ekonomicznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie nasi studenci w dniu 03.04.2047 r. odbyli wizytę w Porcie.

Studenci uczestniczyli w części wykładowej poprowadzonej przez Panią Dyrektor ds. Handlowych Anetę Szreder-Piernicką, Szefa Biura Strategii i Rozwoju Portów Pana Marka Trojnara, Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie Pana Andrzeja Borowca, przedstawicieli Spółek portowych (DB Port, Bulk Cargo-Port Szczecin). Podczas wycieczki autokarowej po Porcie pracownicy Spółki, a także DB Port i Bulk Cargo Bulk Szczecin szczegółowo pokazali i opisali funkcjonowanie Spółek, ich zakres działalności, koncentrując się na opisaniu efektów zrealizowanych inwestycji infrastrukturalnych i produkcyjnych. Studenci w wielu miejscach mogli naocznie przekonać się jaką różnorodną działalnością zajmują się podmioty gospodarcze, a także jak jest rozległy teren portu i jakie są perspektywy rozwojowe.

Wyjście studentów realizowane było w ramach przedmiotów: „Zarządzanie sektorem publicznym” oraz „Partnerstwo publiczno-prywatne” pod kierunkiem dra Janusza Myszczyszyna (Zakład Ekonomii i Rachunkowości, Pracownia Mikroekonomii).

Naszym gospodarzom dziękujemy za bardzo życzliwe przyjęcie i pełen profesjonalizm, a Panu Prezesowi Dariuszowi Słaboszewskiemu za zgodę na wspólpracę.

(format:  jpg, rozmiar:  313 kB)