Wizyta studyjna studentów Wydziału Ekonomicznego ZUT w Centrum Logistycznym Amazon w Kołbaskowie 28.02.2019 13:31

W dniu 25.01.2019 r. studenci specjalności Logistyka w biznesie (studia drugiego stopnia, Ekonomia), w ramach zajęć z przedmiotu Gospodarka magazynowa, odbyli wizytę studyjną w Centrum Logistycznym Amazon w Kołbaskowie.

Jako, że bezpieczeństwo osób przebywających na terenie Centrum stanowi dla Amazon bardzo ważną kwestię, dlatego wizyta rozpoczęła się od szkolenia dotyczącego zasad bezpieczeństwa, poruszania się i ewentualnej ewakuacji. Część podstawowych wymagań dotyczących bezpieczeństwa została nam podana jeszcze przed wizytą np. obuwie zamknięte na niskim obcasie, długie włosy spięte gumką.

Po otrzymaniu identyfikatorów przeszliśmy do pokoju szkoleniowego, gdzie Pani Agnieszka Łukaszczyk (FC Tour Leader), opowiedziała o historii firmy Amazon, określiła plan wizyty i przedstawiła pracownika Centrum, Pana Mariusza Nagórnego, który odpowiadał na najtrudniejsze pytania techniczne dotyczące funkcjonowania Centrum.

W trakcie wizytowania obiektu przedstawiono nam jak działa Amazon oraz zaprezentowano innowacyjne rozwiązania techniczne i procesowe. Zobaczyliśmy linie, na których produkty od dostawców, są na poziomie pierwszym rozpakowywane, następnie taśmami rolkowymi przenoszone na kolejne poziomy, gdzie są odpowiednio sortowane i kompletowane, a następnie pobierane do wysyłki i pakowane znowu na poziomie pierwszym. Studenci w ramach zajęć mieli za zadanie przeprowadzenie audytu wskazanych obszarów pracy Centrum. Trójka studentów mogła sprawdzić swoje koordynację i zdolności manualne, pakując produkty i zmieniając ich status w systemie.

Wizyta zakończyła się w kantynie, gdzie zostaliśmy poczęstowani kawą, a przedstawiciele Amazon odpowiedzieli na szereg szczegółowych pytań, które pojawiły się po wizycie. Dowiedzieliśmy się także o perspektywach rozwoju zawodowego w Amazon i ścieżkach rozwoju na stanowiskach menedżerskich dla osób po studiach.

Dzięki wizycie udało się zrealizować założone cele edukacyjne.

dr inż. H. Marjak