WIZYTA NASZYCH STUDENTÓW W HALI ARENA AZOTY W RAMACH ZAJĘĆ PROJEKTOWYCH 29.05.2017 08:58

W ramach zajęć projektowych „Przedsięwzięcia publiczno-prywatne” nasi studenci (kierunek Zarządzanie) odbyli kolejną wizytę, tym razem w Hali Widowiskowo-Sportowej Azoty Arena Szczecin.

Należy wspomnieć, że umowa koncesyjna Miasta Szczecin ze Spółką Arena Szczecin Operator Sp. z o.o. jest jedynym przykładem partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w naszym mieście. W województwie zachodniopomorskim tego rodzaju przedsięwzięć odnotowano jedynie cztery, a w kraju ponad 100 (stan na 30.11.2016 r.). Jednak w przyszłości taka forma współpracy będzie z pewnością rozwijać się.

Studenci uczestniczyli w części wykładowej poprowadzonej przez Pana Prezesa Norberta Rokitę, zaś po wykładzie zadawali pytania dotyczące współpracy w ramach PPP. Pytali m.in. o zalety partnerstwa, problemy we współpracy, plany na przyszłość, techniczne warunki realizacji imprez masowych, ryzyko tego rodzaju działalności, sposobie zarządzania obiektem, itd. Gospodarze umożliwili nam także zwiedzenie poszczególnych części obiektu, począwszy od piwnic budynku, skończywszy na tarasie widokowym. Nie zabrakło możliwości zwiedzenia głównej hali, saloniku prezydenckiego, pomieszczeń dla VIPów.

Dzięki wizycie studenci mogli się dowiedzieć wielu szczegółów dotyczących realizacji tego rodzaju przedsięwzięć w gospodarce, począwszy od trybu, warunków i zasad współpracy z partnerem publicznym (Miastem Szczecin) skończywszy na wykonywaniu bieżącej działalności Spółki Arena Szczecin Operator sp. z o.o.

Mamy nadzieję, że w przyszłości absolwenci kierunku Zarządzanie będą rozwijać współpracę sektorów: publicznego i prywatnego, dostrzegając zalety takiej współpracy i nie zapominając o dobrym przygotowaniu merytorycznym.

Dziękujemy Panu Prezesowi Norbertowi Rokicie za ciekawy i pouczający wykład, a Pani Marcie Arendt za wzorową organizację pobytu.

Zajęcia projektowe „Partnerstwo publiczno-prywatne” to nowy przedmiot obieralny dla kierunku Zarządzanie, prowadzony przez dra Janusza Myszczyszyna (Zakład Ekonomii i Rachunkowości, Pracownia Mikroekonomii).