Ogłoszenia programu ERASMUS+ 06.05.2022 12:01

Biegnące nabory na długoterminowe praktyki zawodowe Erasmus+

Zachęcamy studentów S1, S2 i S3 o wnioskowanie o zagraniczne praktyki zawodowe realizowane w ramach Programu Erasmus+ w ramach biegnących naborów, terminy opublikowane na stronie www.erasmusplus.zut.edu.pl/pol/wyjazdy-stypendialne-dla-studentow-i-doktorantow/praktyka/harmonogram-naboru.htmlwww.erasmusplus.zut.edu.pl/pol/wyjazdy-stypendialne-dla-studentow-i-doktorantow/praktyka/harmonogram-naboru.html:

• praktyki zakończone do 30 września 2022 (projekt KA103_2020)
  • praktyki kończące się po 30 września 2022 (projekt KA131_2021)

Nabory dotyczą praktyk długoterminowych trwających minimum 60 dni.

Studenci ostatnich lat studiów mogą wnioskować również o praktyki absolwenckie (rozpoczęcie i zakończenie w ciągu 12 miesięcy po obronie/egzaminie końcowym w ramach danego projektu, z którego wypłacane jest stypendium).

Doktoranci - II nabór na wyjazdy w ramach krótkoterminowej mobilności doktorantów (typ praktyka / staż)

Dział Mobilności Międzynarodowej informuje o uruchomieniu drugiego naboru wniosków na zagraniczne wyjazdy stypendialne  w ramach krótkoterminowej mobilności doktorantów (praktyka / staż SMP - wyjazdy trwające minimum 5 i maksymalnie 30 dni).

Nabór dotyczy wyjazdów realizowanych w okresie od 1 lipca do 15 listopada 2022 (projekt KA131_2021).

Szczegółowe informacje oraz wnioski zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.erasmusplus.zut.edu.pl w zakładce "Krótkoterminowa mobilność doktorantów" (SMP).

Kompletne wnioski wyjazdowe zawierające m.in. informację o stopniu znajomości obowiązującego języka obcego należy składać w Dziale Mobilności Międzynarodowej w terminie do 3 czerwca 2022.

Osoby bez potwierdzonej znajomości języka obcego (język prowadzenia praktyki) zobowiązane są do przystąpienia do egzaminu językowego przeprowadzonego na potrzeby rekrutacji E+ (pierwsza połowa marca 2022).

Realizacja wyjazdów uzależniona jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.