Aktualności Doktorantów Wydziału Ekonomicznego

Relacja z polsko-niemieckich warsztatów dotyczących regionalnych efektów ekonomicznych z obszarów chronionych w ramach projektu ReeT 11.06.2018 11:18

W ramach projektu pt. Regionalne efekty ekonomiczne z turystyki w parkach narodowych na przykładzie Drawieńskiego Parku Narodowego (akronim: ReeT) zostały przeprowadzone polsko-niemieckie warsztaty. Warsztaty zostały przeprowadzone 8. czerwca br. w największym powierzchniowo lądowo niemieckim Parku Narodowym Müritz. W wydarzeniu ze strony polskiej uczestniczyli m.in. przedstawiciele Drawieńskiego Parku Narodowego, przedsiębiorcy oraz studenci i nauczyciele akademiccy ZUT w Szczecinie. Podczas warsztatów prelegentami byli: dr Mathias Küster (wystąpienie dotyczyło funkcjonowania i partnerstwa Parku Narodowego Müritz) oraz dr Wojciech Zbaraszewski (wystąpienie poświęcone uwarunkowaniom rozwoju turystyki w Drawieńskim Parku Narodowym). Ożywiona dyskusja uczestników moderowana przez prof. Wilhelma Steingrube przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Podczas warsztatów przeprowadzonych w Müritzeum zrodził się pomysł na kolejny polsko-niemiecki projekt badawczy dotyczący turystyki na obszarach chronionych. Koncepcja nowego projektu została przedyskutowana podczas wizyty studyjnej bezpośrednio na obszarze parku narodowego, którą przeprowadził pan Martin Kaiser. Fotorelację z warsztatów zamieszczamy poniżej. Jednocześnie informujemy, że konferencja podsumowująca projekt, w tym wnioski z warszatów odbędzie się w październiku 2018 r. w Wolińskim Parku Narodowym. O szczegółach będziemy informowali Państwa w niedalekiej przyszłości.

Ostatnie uzgodnienia miedzy partnerami projektu

Ostatnie uzgodnienia pomiędzy partnerami.

Dr Küster podczas wystąpienia dotyczącego realizacji partnerstwa parku narodowego Müritz.

Uczestnicy warsztatów.

Uczestnicy warsztatów podczas wizyty studyjnej w Parku Narodowym Müritz.

logotyp interreg logotyp unii europejskiej logotyp fundacji współpracy polsko-niemieckiej