Aktualności Doktorantów Wydziału Ekonomicznego

20 000 zł na założenie własnej firmy 17.07.2012 09:33

20 000 zł na założenie własnej firmy

Wraz z początkiem lipca Wydział Ekonomiczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie rozpoczął realizację projektu „Z własną firmą ku przyszłości”.

Projekt skierowany jest do osób, które chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą na terenie woj. zachodniopomorskiego i które będą spełniać łącznie kryteria podstawowe:

1. Osoby posiadające status osoby bezrobotnej, bądź poszukującej pracy.

2. Miejsce zamieszkania na terenie powiatów: wałecki, choszczeński, gryficki, pyrzycki, stargardzki, łobeski, goleniowski, gryfiński, kamieński, drawski, białogardzki, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński.

3. Ukończony 18 rok życia.

4. Chęć założenia firmy na terenie woj. zachodniopomorskiego.

Dodatkowo na etapie rekrutacji będą preferowane kobiety oraz osoby niepełnosprawne.

Projekt zakłada przeprowadzenie 4 edycji po 15 osób każda. Dla każdej grupy przewidziane jest 48 h zajęć w celu zdobycia wiedzy na temat zakładania własnej firmy i przygotowania biznes planu.

12 osób z każdej grupy otrzyma dotację w kwocie do 20 000 zł. Dodatkowo uczestnicy staną przed możliwością uzyskania wsparcia pomostowego w wysokości do 800 zł przez 6 lub 12 miesięcy prowadzenia firmy.

Rekrutacja do I edycji projektu przewidziana jest na miesiąc wrzesień. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.

Szczegółowe informacje: biuro projektu ul. Janickiego 31 pokój 110, tel. (91) 449 60 44, e-mail: anna.wolkowicz@zut.edu.pl.