Aktualności Pracowniów Wydziału Ekonomicznego

Zapraszamy studentów i pracowników ZUT na rejs żaglowcem POGORIA po Morzu Śródziemnym! 13.11.2015 10:13

Po sukcesie pierwszego rejsu POGORIĄ rozpoczynamy nabór studentów i pracowników ZUT do drugiej edycji Rejsu z ZUT-em.

Żaglowiec STS Pogoria

Termin: 15-24.04.2016 r.

Start Civitavecchia, Włochy

Trasa: porty riwiery francuskiej i włoskiej, czyli tam gdzie nas wiatr zaniesie.

Więcej informacji pod adresem info@sspz.pl

strona internetowa Szczecińskiej Szkoły Pod Żaglami  www.sspz.pl

1. Dla kogo?
Dla wszystkich studentów oraz pracowników ZUT. Co najważniejsze, nie musisz być żeglarzem, nie musisz mieć doświadczenia w pływaniu na jachtach. Wystarczy chęć przeżycia nowych przygód, zaangażowanie w wyprawę oraz ciekawość czym jest pływanie dużym żaglowcem.

2. Co muszę wiedzieć o żeglarstwie?
Właściwie nic, dobrze jeśli chcesz coś się o tym dowiedzieć w trakcie rejsu. To rejs szkoleniowy. Wykwalifikowana załoga stała i oficerowie dokonają szeregu szkoleń zapewniających nie tylko bezpieczeństwo, ale także wiedzę z zakresu żeglarstwa. Pamiętajmy, że jest to rejs żeglarski a nie turystyczny. Uczestnicy zostaną podzieleni na 4 grupy i będą pełnić wachty nawigacyjne, gospodarcze, bosmańskie i trapowe. Czyli normalna żeglarska robota. Jeśli ktoś nie był na żaglowcu (czyli pewnie większość z Was) to więcej znajdzie w vademecum żeglarza Pogorii (warto przeczytać).

3.Czego mogę się spodziewać?

Miłej i przyjaznej atmosfery (sami będziecie ją zapewniać), dużo żeglowania, sterowania żaglowcem, stawiania żagli, także tych na rejach (wejdziecie na reje na wysokość 30 metrów), trochę prac porządkowych, zwiedzanie kilku uroczych miejsc, gwiaździstego nieba jakiego nie zobaczysz na lądzie, wiatru i fal które sprawdzą twoją wytrzymałość (ale spokojnie, w sztormie nie pływamy). Rejs uczy pracy zespołowej, wspólnej odpowiedzialności, organizacji czasu oraz  współpracy. Team building w najczystszej postaci…

4. Kiedy odbędzie się rejs?
Ustalony z biurem armatora termin to 15-24.04.2016 r. Data obejmuje wyjazd ze Szczecina/przyjazd do portu zorganizowaną grupą, autokarem ze Szczecina. Na żaglowcu przebywamy dokładnie tydzień: od soboty do soboty.

5. Gdzie będziemy pływać?
Po Morzu Śródziemnym. Zaczynamy w Civitavecchia we Włoszech, a co dalej? W zależności od pogody, uwzględniając port zaokrętowania i port wyokrętowania powinniśmy odwiedzić 4 porty. Postaramy się, aby było atrakcyjnie, pamiętając, że o doborze trasy ostatecznie decyduje kapitan, uwzględniając warunki pogodowe.

6. Ile to kosztuje?

Całość wyprawy to koszt:

• 1590 zł dla osób poniżej 25 roku życia,
    • 1790 zł – pozostałe osoby

Cena obejmuje:

• czarter żaglowca, paliwo,
    • transport ze Szczecina i do Szczecina,
    • opłaty portowe,
    • wyżywienie.

Dodatkowe koszty to:

• ubezpieczenie turystyczne na czas rejsu (ok. 20 zł)
    • wydatki własne w portach (polecamy wyśmienite włoskie lody i pizzę).

Nie ma innych ukrytych kosztów.

Płatność za rejs wnoszona przez uczestnika podzielona jest na trzy części:

1. zaliczka 200 zł,
  2. I rata 800 zł - płatna do 30.11.2015 r.,
  3. II rata 590 zł  (osoba poniżej 25 lat) lub 790 zł (osoba powyżej 26 lat) - płatna do   końca marca 2016 r.

Uwaga – bardzo ważne: jeżeli ktoś po dokonaniu wpłaty I raty lub obu płatności zrezygnuje z rejsu, pieniądze zostaną mu zwrócone jedynie w przypadkach: jeżeli znajdzie osobę na swoje miejsce lub organizatorzy znajdą osobę która ją zastąpi. Proszę podejmować zatem rozważnie decyzję o uczestnictwie w rejsie.

7. Jak się zapisać?

Swoją chęć udziału prosimy zgłaszać na adres info@sspz.pl. W zgłoszeniu należy podać:

1. imię i nazwisko uczestnika,
  2. adres e-mail,
  3. telefon kontaktowy,
  4. adres zamieszkania,
  5. datę i miejsce urodzenia,
  6. seria i numer paszportu/ dowodu osobistego,
  7. ewentualne informacje o doświadczeniu żeglarskim.

Po wysłaniu zgłoszenia mailem należy przelać zaliczkę na wskazany rachunek bankowy.
Informację o zamieszczeniu na liście załogi Pogorii otrzymasz mailem.
Uwaga: przy zapisie obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy, rejsy te cieszą się dużą popularnością, chcesz popłynąć decyduj się jak najszybciej.

8. Gdzie wpłacać pieniądze?
Płatności należy dokonać na konto Szczecińskiej Szkoły Pod Żaglami
ul. Gorkiego 20/4, 70-390 Szczecin

Nr rachunku bankowego: PKO SA 32 1240 3813 1111 0010 5799 2847

W tytule przelewu należy podać następujące informacje: POGORIA (15.-24.04.2016), imię i nazwisko uczestnika,  informacja o racie płatności.

9. Gdzie kierować pytania?
Organizatorem rejsu jest Szczecińska Szkoła Pod Żaglami.
Dodatkowe pytania proszę kierować na adres: info@sspz.pl, tel. 517 096 093.
Na miesiąc przed planowanym rejsem odbędzie się spotkanie z kapitanem POGORII.