Aktualności Pracowniów Wydziału Ekonomicznego

Nadanie tytułu dr honoris causa dziekanowi Wydziału Ekonomicznego ZUT w Szczecinie – dr hab. inż. Bartoszowi Mickiewiczowi, prof. nadzw. 22.05.2017 08:58

W dniu 12 maja 2017 r. w Grodzieńskim Państwowym Uniwersytecie Rolniczym odbyła się uroczystość wręczenia tytułu dr honoris causa dziekanowi Wydziału Ekonomicznego ZUT w Szczecinie – dr hab. inż Bartoszowi Mickiewiczowi, prof. nadzw.

Uroczystość miała miejsce podczas uroczystego posiedzenia Senatu Uniwersytetu pod przewodnictwem Jego Magnificencji Rektora, prof. dra hab. Witolda Pestisa.

W swoim przemówieniu Rektor podkreślił, że dr hab. inż. Bartosz Mickiewicz otrzymał najwyższą godność doktora honoris causa na Białorusi, za zasługi w rozwijaniu międzynarodowej współpracy naukowo-dydaktycznej obu uczelni, a także w sferze praktycznej, dotyczącej rozwoju obszarów wiejskich oraz transferu polskiej wiedzy ekonomicznej i rolniczej dla Białorusi.

Jest to druga tak prestiżowa godność w życiu naukowym dra hab. inż. Bartosza Mickiewicza, prof. nadzw., gdyż jest on także od 2010 r. doktorem honoris causa Białoruskiej Państwowej Akademii Rolniczej w Gorkach.