Aktualności Pracowniów Wydziału Ekonomicznego

Europejska Karta Naukowca oraz Kodeks Postepowania Przy Rekrutacji Pracowników Naukowych 10.11.2015 15:02

Wszyscy pracownicy naukowi uczelni proszeni są o wypełnienie do końca listopada br.  elektronicznej ankiety nt. jakie możliwości stwarza nasza Uczelnia w kierunku rozwoju kariery naukowej pracowników.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpoczęło kompleksowe działania zmierzające do wdrożenia na polskich uczelniach zasad Europejskiej Korty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania Przy Rekrutacji Pracowników Naukowych, które mają prowadzić do nadania polskim uczelniom Logo HR Excellence in Research. Jednostka posiadająca takie Logo ma być premiowana przy ocenie wniosków o granty badawcze, a jednostki nie posiadające go będą musiały liczyć się z brakiem możliwości aplikowania do europejskich konkursów grantowych. Dodatkowo ministerialna Komisja Ewaluacji Jednostek Naukowych zaproponowała przyznawanie odpowiedniej liczby punktów jednostkom, które otrzymały znak HR Excellence in Research. Dotychczas znakiem HR Excellence in Research może poszczycić się jedynie sześć instytucji w Polsce.

W związku z powyższym wszyscy pracownicy naukowi uczelni (z doktorantami włącznie) będą proszeni o wypełnienie elektronicznie ankiety, której celem jest przeprowadzenie analizy nt. jakie możliwości stwarza nasza Uczelnia w kierunku rozwoju kariery naukowej pracowników. W najbliższych dniach wszyscy pracownicy naukowi Uczelni otrzymają E-mail z Uczelnianego Centrum Informatyki z informacją na powyższy temat oraz aktywnym linkiem do anonimowego przeprowadzenia ankiety (w terminie do końca listopada br.

Jednym z warunków otrzymania Logo HR jest wysoka frekwencja uczestników ankiety. Proszę o rozpowszechnienie informacji dot. Logo HR wśród pracowników Pana/Pani jednostki (również na własnej stronie internetowej) i zachęcenie ich do udziału w ww. ankiecie.

Szczegóły w mailu.

logohr.zut.edu.pl